Про Яна Ваґнера

Ян Вагнер народився у жовтні 1971 року у Гамбурзі, дитинство пройшло у Шлезвіг-Гольштейні. Він вивчав Англістику та Американські Студії спочатку в Гамбурзькому університеті, а пізніше в Трініті Коледжі м. Дублін в Ірландії, а в 1995 році переїхав до Берліну, де й живе з того часу.

Jan Wagner (22)(c) Alberto Novelli - Villa Massimo“_Там він присвятив себе роботі над міжнародною літературною збіркою «Внутрішня сторона елементу» (Die Aussenseite des Elementes), яку він з 1995 року двічі на рік видавав спільно з Томасом Гірстом та його редакційною командою. Загалом вийшло 11 збірників, проте 2003 року проект змушені були призупинити.

З 2001 року, коли видавництво Берлін (Berlin Verlag) опублікувало його першу збірку віршів «Пробне свердління у небі» (Probebohrung im Himmel), Ян Вагнер працює письменником, перекладачем та літературним критиком. Він постійно пише рецензії для надрегіональної газети Frankfurter Rundschau та інших газет, літературних журналів та радіо. Його переклади творів Чарльза Сіміка, Джеймса Тейта, Меттью Свеней, Джо Снепкотта, Саймона Армітіджа, Робіна Робертсона і багатьох інших можна знайти в книгах, журналах та антологіях.

У 2003 році Ян Вагнер як публіцист разом з Б’йорном Кулігком видав антологію «Лірика сьогодення. 74 голоси» (Lyrik von Jetzt. 74 Stimmen) – велику збірку творів молодих німецькомовних авторів, передмову до якої написав Герхард Фалкнер. Наступна збірка з’явилася 2008 року під назвою «Лірика сьогодення, друга частина. 50 голосів» (Lyrik von Jetzt zwei. 50 Stimmen), видавництво Берлін (Berlin Verlag).
Його вірші перекладені багатьма мовами.